Mlexer Elbląg

Trenerzy sekcji młodzieżowej

W naszym klubie będą pracować nowi trenerzy. Od lipca 2024 cały proces szkoleniowy dla młodzieży będzie realizował duet Paweł Sala i Sławomir Sak. Obydwaj szkoleniowcy posiadają uprawnienia dyplomowanych instruktorów tenisa stołowego i inne certyfikaty, uprawniające do pracy z adeptami.

Trenerzy zajmą się prowadzeniem treningów, przygotowaniem do turniejów wojewódzkich i ogólnopolskich, meczów ligowych i zawodów okolicznościowych. Ich zadaniem będzie także organizacja obozów sportowych.

Sławomir Sak to trener z 15-letnim stażem i doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Wychowanek klubu MRKS Gdańsk, następnie zawodnik między innymi klubów drugoligowych: Olimpia Grudziądz, Konradia Gdańsk i trzecioligowych: Skoczek Sopot, Mlexer Elbląg, Hotel Kahlberg Krynica Morska.

Pracę trenerską z młodzieżą rozpoczął w 1988 r. w klubie MRKS Gdańsk. Następnie z powodzeniem szkolił młodych adeptów tenisa stołowego w klubach: Konradia Gdańsk i Skoczek Sopot. W ostatnich latach kontynuował pracę trenerską z młodzieżą na rzecz Gminy Miasta Krynica Morska.

Paweł Sala to trener z młodszego pokolenia, z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkółek tenisa stołowego oraz pracy dla klubów i zawodników z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przygodę z tenisem stołowym rozpoczynał w Żuławskim Towarzystwie Sportowym w Nowym Dworze Gdańskim, zaliczając po drodze wszystkie szczeble rozgrywek drużynowych. Od czwartej do pierwszej ligi: Żuławskie Towarzystwo Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim, KUKS Remus Kościerzyna, Mlexer Elbląg i Hotel Kahlberg Krynica Morska.

Uczestniczy w realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, czyli Program Klub oraz w programie Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pingpongowe Marzenia. Nadal podnosi swoją wiedzę i praktykę trenerską w tenisie stołowym. Ten trener szkolił naszą młodzież już w sezonie 2023/24.